INTERIOR
Comment 1

urodzinowy poradnik

9 grudnia Bianka skończyła Rok. Ten wyjątkowy dzień wymagał nie lada przygotowań: miejsce, zaproszenie, dekoracje, menu, tort, prezenty… wszystko to składowe idealnych urodzin. Dla mnie kolejna okazja, aby wykazać się organizatorskimi umiejętnościami i zmysłem stratega.
Na miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim pora roku. Miesiące letnie dają więcej możliwości – ogród, działka, park, ważne, żeby było dużo zieleni i przestrzeń do zabawy.Takie urodziny organizujemy w maju dla starszej córki.

Kiedy jednak na zewnątrz jest ciemno i chłodno, wybór zawęża się do naszych domów, dziecięcych klubów i kawiarni. Tutaj wiele zależy od liczby zaproszonych gości i możliwości finansowych. W tym względzie jestem chyba tradycjonalistką, uważam, że najfajniejszy klimat zawsze tworzą znajome miejsca, a atmosfera domu wypełnionego ludźmi, gwarem i zapachami urodzinowych potraw czy deserów jest nie do podrobienia.

Kolejna rzecz to zaproszenia. Można posiłkować się tym, co znajdziemy w sklepach – ja jestem zwolenniczką ,,zrób to sam” i właśnie ten sposób wybieram przy tworzeniu zaproszeń na wszystkie ważne okazje dziewczynek. Takie zaproszenia są bardzo osobiste i unikatowe, stanowią również wspaniałą pamiątkę. A co najważniejsze nie są trudne do zrobienia! Ja wykorzystuję do tego zdjęcia dzieci, tata wymyśla wierszyk, grafik składa to w ładną całość i zaproszenie gotowe do druku. Możemy posłużyć się również kolorowymi kartonikami, które ozdobimy w dowolny sposób: koralikami, wycinankami z filcu albo papieru, kawałkami materiału, brokatem, możecie coś narysować sami, bądź zachęcić do tego dziecko, pełna dowolność.
Inspiracji szukajcie na stronie imprintables.com.au (cudowne!), a jeśli wolicie gotowe rozwiązania polecam zaproszenia jednej z moich ulubionych marek z zabawkami i akcesoriami dla dzieci – Djeco, dostępne na stronie dadum.pl, dwa rodzaje: dla chłopców i dziewczynek, do ozdobienia pięknymi naklejkami.

1 komentarz

  1. OlaM. says

    Kartki na stronie, którą pokazujesz jako inspiracja są przepiękne. Właśnie przygotowuję się do pierwszej uroczystości córeczki jaką są Chrzciny i chciałabym podpytać gdzie zakupujesz papier i akcesoria do tworzenia zaproszeń…pasmanteria? a papier?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s