INTERIOR
Comments 6

plac zabawy czy budowy? Hocki Klocki!

Drewniana chatka na drzewie to marzenie każdego dziecka. Kryjówki budowane z koców, krzeseł i poduszek zawsze dostarczają wiele radości. A gdyby pozbijane deski zamienić na coś bardziej tymczasowego, a koce rozciągnięte między oparciami na coś trwalszego?
Grupa projektowa odRzeczy potwierdza, że proste rozwiązania są genialne, tylko trzeba na nie wpaść – a wpaść na Hocki to prawdziwa przyjemność. Tekturowe klocki przypominające ogromne puzzle ożywają wraz z wyobraźnią małych budowniczych wspomaganą przez dorosłą myśl architektoniczną.
Co byście zbudowali? Domek z tektury? A może zamek? Więcej! Zamczysko z wieżami i rozciągniętym dookoła murem. Zbudować można wszystko, a później rysować, malować, wycinać – jedynym ograniczeniem w konstruowaniu rozmaitych budowli czy pojazdów jest Wasza wyobraźnia i… ilość elementów pod ręką.
Klocki/puzzle łączą się za pomocą uszek wplatanych w sąsiadujące elementy (uwaga, uszy przy łączeniu powinny być po zewnętrznej stronie).Tekturowe konstrukcje mogą wbrew pozorom wiele wytrzymać. Nasz zamek przez kilka dni dzielnie znosił zabawy w kapitana Haka, udawał schron w czasie burzy, a także był wielką planszą do malowania. Do chwili, gdy moje dziewczyny postanowiły ominąć drzwi i wyjść przez ściany po obu stronach…
Hocki dostępne są w trzech zestawach, różniących się ilością elementów i ich kształtem. Tak więc do wyboru mamy domy, zamki i kosmos. Każdy kryje wystarczająco dużo zabawy dla rodziców z dziećmi. Ceny od 90 zł do 120 zł za komplet.

…a podłogę pomalujemy na niebiesko!

U nas radość z budowania była ogromna! Zoja gorliwie pomagała, podawała elementy, starała się je łączyć, była bardzo podekscytowana. Bianka również się starała, chociaż Jej najwięcej frajdy sprawiało przebijanie się przez dopiero co postawione ścianki.
Pochłonięta zabawą z dziećmi straciłam szansę na reportaż z placu budowy, ale postaram się jeszcze do tego wrócić.
Jak tylko pogoda dopisze i wiatr nie będzie w stanie popsuć nam planów wybierzemy się wielką grupą do parku i tam postawimy architektoniczne cudo.
Tymczasem zobaczcie, w czym moje dzieci urzędowały przez ostatnie dwa tygodnie:


Na koniec trochę o trwałości produktu. Pomysł jest absolutnie genialny w swojej prostocie, ale wykonanie wymaga jeszcze małego dopracowania. Nam niestety poodpadały w niektórych elementach ,,uszy”. Oczywiście może być to wynik harców, ale przecież o to w tym chodzi. Tak czy inaczej produkt na pewno jest wielokrotnego użytku…dłuższego im mniejszy temperament Waszych dzieci (co nie znaczy, że macie go temperować, lepiej dokupić kilka elementów!)
Mimo to zdecydowanie polecam. Hocki świetnie wypełniają czas, są kreatywne, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. I nie są to puste frazesy. Zoja nie skończyła trzech lat, a elementy łączy zawodowo.

Dostępne są na stronie www.sklep.odrzeczy.com.pl oraz w sklepie lamala.pl, natomiast na stronie planetadziecka.pl aktualnie trwa na Hocki promocja! Kupujcie i budujcie!

6 Comments

  1. Sacreblef says

    Świetne zdjęcia. Zabawne, bo zawsze Hocki są fotografowane z zewnątrz, żeby pokazać budowlę, a Ty pokazałaś je od środka tak, że czuć przestrzeń i dynamikę zabawy. Brawo!

  2. Katarzyna says

    Wyglądają świetnie. Przyznam ze wstydem – bo widziałam je wcześniej – myślałam, że to takie „stołowe” klocuszki…;) (nie wgłębiałam się w opis…) Tylko ta promocja nader symboliczna…

    • Promocja symboliczna, ale nawet cena regularna jest niższa niż w innych sklepach! Proponuję najtańszy zestaw DOMKI, my taki mamy i wciąż tworzymy nowe modele:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s